Reproduktīvās palīgtehnoloģijas un metodes

“AVA Clinic” ikdienas praksē izmanto jaunākās un ļoti efektīvās reproduktīvās palīgtehnoloģijas un neauglības ārstēšanas metodes, kas ļauj sasniegt augstus rezultātus.

IVF (ārpusķermeņa apaugļošana jeb in-vitro apaugļošana)

Mākslīgās apaugļošanas metode, kurā spermu un olšūnas ievieto speciālā vidē un atstāj inkubatorā. Spermatozoīds saviem spēkiem apaugļo olšūnu. Embriologi neiejaucas apaugļošanas procesā, to tikai vēro. Pēc tam attīstību uzsākušo embriju pārvieto uz dzemdes dobumu. Šo paņēmienu izmanto, ja spermas kvalitāte ir tuvu normai. Tomēr pirms šīs procedūras veikšanas papildus parastai spermogrammai ieteicams veikt funkcionālo pārbaudi, lai noskaidrotu spermatozoīdu spēju patstāvīgi apaugļot olšūnu.

ICSI (spermatozoīda intracitoplazmatiska injicēšana olšūnā jeb mikroapaugļošanas paņēmiens)

Šo apaugļošanas metodi dēvē arī par spermatozoīda mikroinjekciju olšūnā ar īpašas iekārtas palīdzību. To izmanto smagas vīrieša neauglības gadījumos, kad spermatozoīdu spēja patstāvīgi apaugļot olšūnu ir samazināta, kā arī sievietes neauglības gadījumā, kad ir samazināts olšūnu krājums vai ir vāja reakcija uz olnīcu medikamentozu stimulāciju, lai palielinātu apaugļojamo olšūnu un embriju skaitu.

Šīs metodes tehnoloģija paredz to, ka embriologs nobriedušā olšūnā ar īpašu adatu ievada atsevišķi izvēlētu spermatozoīdu. Mikroapaugļošana ir vienīgais veids, kā izmantot vīra spermatozoīdus, ja to nav sēklas šķidrumā, jo šādos gadījumos tos iegūst tieši no sēklinieku audiem, veicot TESA procedūru.

IUI (intrauterīna inseminācija)

Viens no mākslīgās apaugļošanas paņēmieniem, ko iesaka izmantot tad, ja ir nenozīmīgas izmaiņas spermogrammas rezultātos, kā arī tad ja nav sarežģījumu ar olvadu caurlaidību un ovulācijas esamību, jo olšūnas apaugļošanas process notiek dabiski. Insemināciju veic ovulācijas dienā. Pacientes dzemdes dobumā ievada iepriekš sagatavotu partnera (vai donora) spermu.

Olšūnu vitrifikācija (olšūnu sasaldēšanas paņēmiens)

Mūsdienu sievietēm viens no pieprasītākajiem paņēmieniem auglības saglabāšanai, kas sniedz unikālu iespēju atlikt bērna piedzimšanu līdz piemērotākam brīdim, tādējādi veidojot “apdrošināšanas sistēmu” tiem, kuri raduši rūpīgi plānot savu dzīvi un laiku. Šo paņēmienu iesaka arī visām sievietēm, kuras saskārušās ar onkoloģiskām slimībām vai kurām ieplānota staru vai ķīmijterapija, kā arī tām, kurām gaidāma ginekoloģiska operācija olnīcās.

Pamatojums olšūnu vitrifikācijai ir arī sociālais faktors un dzimumpartnera neesamība, kā arī ģenētiska nosliece uz pāragru olnīcu funkcijas izbeigšanos.

“AVA Clinic” piedāvā iespēju arī veikt olšūnu sasaldēšanu mākslīgās apaugļošanas procesā – tajos gadījumos, kad partnerim nav atrasti spermatozoīdi vai to skaits olnīcu punkcijas dienā nav pietiekams.

Šo procedūru ieteicams veikt sievietēm vecumā līdz 38 gadiem, tomēr katru gadījumu ārstējošais ārsts izskata individuāli. Mūsdienīgās sasaldēšanas tehnoloģijas praktiski izslēdz iespēju sabojāt olšūnas. Veiksmīgas olšūnu izdzīvošanas rādītājs pēc atsaldēšanas “AVA Clinic” ir 93 %.

PICSI (fizioloģiski nobrieduša spermatozoīda intracitoplazmatiska injekcija olšūnā)

PICSI ir papildu metode spermatozoīdu selekcijā. Šis paņēmiens ļauj apaugļošanai izvēlēties ne vien morfoloģiski normālus, bet arī funkcionāli nobriedušus, dzīvotspējīgus spermatozoīdus. PICSI tehnika paredz to, ka pirms ICSI veikšanas spermatozoīdus ievieto kultūras tvertnē ar speciālu vidi, kas satur hialuronskābi. Ar to spēj saistīties tikai nobriedušie spermatozoīdi, zaudējot savu kustīgumu, savukārt nenobriedušie turpina brīvi pārvietoties. Apaugļošanai izvēlas tikai fizioloģiski nobriedušus spermatozoīdus.

TESA (sēklinieku testikulāra aspirācija jeb sēklinieku biopsija)

TESA procedūru veic, lai no sēklinieku audiem vai sēklas kanāliem iegūtu spermatozoīdus apaugļošanai. Šo procedūru veic sēklas izvadkanālu aizsprostošanās vai to iedzimtas neesamības gadījumos, tad, ja ejakulātā nav spermatozoīdu, kā arī pēc vazektomijas / sterilizācijas procedūras veikšanas.

Izņēmuma gadījumos iegūto materiālu var sasaldēt.

FertilePlus

Labāko spermatozoīdu atlases un izvēles metodes pamatā ir to morfoloģiskie, kā arī DNS fragmentācijas rādītāji. Šīs metodes īpatnība ir speciālas mikromembrānas izmantošana, ar kuras palīdzību notiek tikai nobriedušu spermatozoīdu ar pareizu morfoloģisko struktūru atlase. Izmantojot šo materiāla sagatavošanas tehnoloģiju, spermatozoīdiem nav jāveic papildu apstrāde. Tas ļauj samazināt oksidatīvā stresa līmeni spermatozoīdiem apaugļošanas laikā. Salīdzinot ar neapstrādātu materiālu, šis paņēmiens ne vien paaugstina spermatozoīdu dzīvotspēju, bet arī to kustīgumu.

Embriju kultivēšana inkubatorā ar videonovērošanas sistēmu “Time-lapse” (inkubatori “Embryoscope” un “Geri”)

Šāda veida inkubatori, kuri aprīkoti ar “Time-lapse” sistēmu, ļauj nepārtraukti uzraudzīt embriju attīstību reāllaikā, neizņemot tos no inkubatora, sākot no apaugļošanas brīža, līdz pat ievietošanai dzemdes dobumā. Iebūvētais mikroprocesors, kurš nodrošina optimālu temperatūru un noteiktu gāzu sastāvu, “time-lapse” inkubatorā tiek veidoti līdzīgi apstākļi embriju attīstībai, kā dabiskā ieņemšanas procesā. Tas ļauj embrijiem attīstīties drošā un stingri kontrolētā vidē, tādējādi neradot risku, ka attīstības procesā varētu rasties stresa faktori.

EmbryoGen/ BlastGen

Šīs divas vides ir paredzētas embriju kultivēšanai, sākot no apaugļošanas brīža, līdz blastocistas stadijai, kā arī embriju pārnešanai (embriotransfēram). Vielas, kas ir šajās vidēs, sievietes organisms neuzskata embriju par svešķermeni. Izmantojot “EmbryoGen” un “BlastGen” uzlabojas embrija un endometrija mijiedarbība, kas nodrošina implantēšanās un grūtniecības attīstības iespēju.

“EmbryoGen” / “BlastGen” indikācijas var būt vairākkārtējas neveiksmīgas implantācijas, kad pārnesot kvalitatīvus embrijus, nav notikusi implantācija, kā arī atkārtota spontāna grūtniecības pārtraukšanās.

Embriju kultivēšana līdz blastocistas stadijai

Šī tehnoloģija embriju audzēšanai inkubatorā paredz to ilgāku kultivāciju ārpus sievietes organisma līdz pat 120 stundām. Šis paņēmiens ļauj veikt spēcīgāko embriju atlasi ar vislielāko potenciālu implantēties dzemdes sienā. Embriju attīstības un dzīvotspējas nodrošināšanai inkubatorā tiek radīti apstākļi, kas ir maksimāli pietuvināti dabiskai dzemdes videi.

Embryo Glue

Speciāli izstrādāta vide, kuru izmanto embriju pārnešanas laikā, lai palielinātu embrija implantēšanās iespējas. Šī vide ir piesātināta ar hialuronskābi, ogļhidrātiem un aminoskābēm, kuras brīdī, kad embrijs implantējas dzemdes dobumā, darbojas kā saistošie komponenti. Zinātniskos pētījumos noskaidrots, ka embrijam implantējoties dzemdes dobumā, sievietei paaugstinās hialuronskābes daudzums, kas palīdz embrijiem implantēties / piestiprināties. Tieši pirms embriotransfēra embriju ievieto vidē “Embryo Glue”, kas satur hialuronsābi, lai palielinātu embrija spēju iedzīvoties dzemdes dobumā.

Assisted hatching (embrija ārējā apvalka atvēršana)

Assisted hatching ir paņēmiens embrija ārējā apvalka (zona pellucida) atvēršanai, kas veicina embrija iestiprināšanos dzemdes sienā. To veic tieši pirms embriotransfēra. Gadījumos, kad embrija apvalks ir biezāks par normālo, tas neplīst, un embrijs nevar piestiprināties dzemdes sienai. Embriologs ar lāzera palīdzību veic iegriezumus embrija apvalkā, kas palīdz labāk implantēties un paaugstina grūtniecības iestāšanās iespēju.

ERA tests

ERA tests – ( endometrija receptivitātes pārbaude) – šis tests ļauj katrai pacientei individuāli noskaidrot optimālo laiku, kad veikt embriju ievietošanas procedūru, ļaujot sinhronizēt embriotransfēra laiku ar implantācijas logu. Šo testu iesaka veikt pāriem ar atkārtotiem implantācijas traucējumiem. Tādos gadījumos, kad pacientei bijusi vairākkārtēja kvalitatīvu embriju ievietošana un nav cita acīmredzama iemesla neiestāties grūtniecībai. Šādos gadījumos nepieciešamību veikt šo testu noskaidro sarunā ar ārstu.

Embriju ģenētiskās aneiploīdijas pārbaudes pirms implantēšanas

Embriju ģenētiskās aneploīdijas pārbaudes pirms implantēšanas – PGT-a, kuras iepriekš bija pazīstamas kā PGS. Ģenētiskais skrīnings pirms implantēšanas ir iegūto embriju hromosomu skaita un dažu strukturālu patoloģiju diagnostika pēc mākslīgās apaugļošanas procedūras, kuru veic tieši pirms ievietošanas dzemdes dobumā. Šis paņēmiens ļauj pārbaudīt, vai embrijam ir normāls / pareizs hromosomu skaits, un tā ir galvenā atšķirība no pirmsimplantācijas ģenētiskās diagnostikas (PGD), kuras laikā tiek pārbaudīts konkrēts embrija ģenētiskais defekts.

Normāls hromosomu skaits ir vesela embrija pamatnosacījums. Veselam embrijam jābūt 46 hromosomām. Tādēļ jebkādas izmaiņas to skaitā var norādīt uz virkni patoloģiju un būt par iemeslu agrīniem spontāniem abortiem, piemēram, Dauna, Edvardsa, Patau sindroma gadījumā.

Viens no galvenajiem neveiksmīgas embriju implantācijas iemesliem, ārstējot ar ārpusdzemdes apaugļošanu, ir dažādas hromosomu patoloģijas. Hromosomu patoloģijas ir iemesls arī aptuveni 70 % spontāno abortu gadījumu agrīnā grūtniecības laikā.

Izmantojot šo paņēmienu, pārbauda, vai embrijiem ir normāls skaits hromosomu, tādējādi ļaujot pārnest veselu embriju bez jebkādiem traucējumiem.

Izmantojot palīgtehnoloģijas mākslīgās apaugļošanas procedūrās, jūs būtiski palielināt iespēju, ka iestāsies grūtniecība.

Saņemiet vairāk informācijas, bez saistībām

Labākais veids, kā meklēt padomu, ir meklēt individuālus ieteikumus. Lūdziet mums informāciju, un speciālists atbildēs uz jūsu jautājumiem vai sarunās jūsu pirmo vizīti.

Vārds*
form.Surname*
E-pasta adrese*
Tālrunis*
Vecums

Thank you

We contact you soon.

Loading…
Loading the web debug toolbar…
Attempt #